TYP ZO

Konstrukcja:

Korpusy zaworów oraz pokrywy wykonane są z odkuwek mosiężnych. Pokrętła wykonane są z tworzywa sztucznego, wzmocnione metalową wkładką. Czynnik przepływający przez zawór, od pokrywy i wrzeciona oddzielony jest membraną ze stali nierdzewnej, zamiast powszechnie stosowanego uszczelnienia typu dławikowego. Gwarantuje to wysoką szczelność zaworu. W razie ewentualnego pęknięcia membrany istnieje możliwość uszczelnienia zaworu przed ucieczką czynnika na, zewnątrz /gdy zawór ma pozostać w stanie otwartym przelotu/ poprzez wykręcenie wrzeciona do oporu. Przy zamkniętym przelocie czynnik dopływa pod grzybek, zatem ucieczka czynnika na zewnątrz nie jest możliwa. Grzybek zamykający przelot zaworu posiada wkładkę uszczelniającą z tworzywa sztucznego, dzięki czemu uzyskuje się niewielki moment potrzebny do zamknięcia zaworu: dla zaworów o przelocie do Φ12 - moment maksymalny 4 Nm, dla zaworów o przelocie powyżej Φ12 - moment maksymalny 7 Nm.

Montaż:

Zawór montuje się przy pomocy podstawki posiadającej dwa otwory. Króćce przyłączeniowe przeznaczone są do przyłączania rurek rozkielichowanych /złącza wg BN-76/2553-20, DIN 8912/. Przepływ czynnika powinien odbywać się zgodnie ze strzałką kierunku przepływu, umieszczoną na korpusie. Położenie pracy jest dowolne, należy jednak zachować wygodny dostęp do pokrętła.

Przeznaczenie:

Ręczne zawory odcinające typu ZO przeznaczone są do ręcznego zamykania i otwierania przepływu czynników chłodniczych i innych czynników, niedziałających korodująco na stopy miedzi oraz stal zabezpieczoną powłoką galwaniczną. Zawory należy stosować tam, gdzie wymagana jest szczelność zewnętrzna zaworu /uszczelnienie wrzeciona membraną/, natomiast nie zaleca się ich stosowania w razie częstego otwierania i zamykania przepływu, z uwagi na ograniczoną żywotność membran. Czynnik przepływający przez zawór nie może posiadać zanieczyszczeń mechanicznych. Zawory te są zaakceptowane przez Polski Rejestr Statków (PRS).

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz

Złóż zapytanie ofertowe:
#ProduktIndeks produktuIlość
1)ZO  
Certyfikaty
Dotacje
Certyfikacja CE
28.10.2017

Z prawdziwą przyjemnością informujemy Państwa, iż z sukcesem zakończyliśmy proces restrukturyzacji produkcji uzyskując ponowną certyfikację wytwórcy urządzeń ciśnieniowych, zaworów bezpieczeństwa typ Zb-4, Zb-8 i Zb-14 według dyrektywy PED Moduł D 2014/68/EU. Tym samym została potwierdzona możliwość nadawania naszym zaworom znaku CE, który jest konieczny do sprzedaży zaworów bezpieczeństwa na rynku Unii Europejskiej.

ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA TYP ZB CHRONIONE KOLEJNYM PATENTEM !
22.02.2017

Miło nam poinformować, że decyzją Urzędu Patentowego nr. P.410485, FABRYKA AUTOMATYKI "FACH" S.A. uzyskała patent na rozwiązania konstrukcyjne zaworów bezpieczeństwa typ ZB.

To jest już drugi patent po patencie nr. P.399960, którym objęta została ta grupa produktów.


Aktualności
Fabryka Automatyki FACH S.A. wyróżniona Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego
16.09.2015

W dniu 30 sierpnia br. Fabryka Automatyki FACH S.A uczestniczyła w XX Śląskiej Gali Biznesu organizowanej przez Lożę Katowicką BCC.

Zobacz też
30.05.2016| Samochody >
Fabryka Automatyki
"FACH" S.A.

ul. Stawowa 50
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Zobacz na mapie >>
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, najważniejszych wydarzeniach wpisz tutaj swojego e-maila i naciśnij zapisz.
Zawartość koszyka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij

  • RSS