TYP ZO

Konstrukcja:

Korpusy zaworów oraz pokrywy wykonane są z odkuwek mosiężnych. Pokrętła wykonane są z tworzywa sztucznego, wzmocnione metalową wkładką. Czynnik przepływający przez zawór, od pokrywy i wrzeciona oddzielony jest membraną ze stali nierdzewnej, zamiast powszechnie stosowanego uszczelnienia typu dławikowego. Gwarantuje to wysoką szczelność zaworu. W razie ewentualnego pęknięcia membrany istnieje możliwość uszczelnienia zaworu przed ucieczką czynnika na, zewnątrz /gdy zawór ma pozostać w stanie otwartym przelotu/ poprzez wykręcenie wrzeciona do oporu. Przy zamkniętym przelocie czynnik dopływa pod grzybek, zatem ucieczka czynnika na zewnątrz nie jest możliwa. Grzybek zamykający przelot zaworu posiada wkładkę uszczelniającą z tworzywa sztucznego, dzięki czemu uzyskuje się niewielki moment potrzebny do zamknięcia zaworu: dla zaworów o przelocie do Φ12 - moment maksymalny 4 Nm, dla zaworów o przelocie powyżej Φ12 - moment maksymalny 7 Nm.

Montaż:

Zawór montuje się przy pomocy podstawki posiadającej dwa otwory. Króćce przyłączeniowe przeznaczone są do przyłączania rurek rozkielichowanych /złącza wg BN-76/2553-20, DIN 8912/. Przepływ czynnika powinien odbywać się zgodnie ze strzałką kierunku przepływu, umieszczoną na korpusie. Położenie pracy jest dowolne, należy jednak zachować wygodny dostęp do pokrętła.

Przeznaczenie:

Ręczne zawory odcinające typu ZO przeznaczone są do ręcznego zamykania i otwierania przepływu czynników chłodniczych i innych czynników, niedziałających korodująco na stopy miedzi oraz stal zabezpieczoną powłoką galwaniczną. Zawory należy stosować tam, gdzie wymagana jest szczelność zewnętrzna zaworu /uszczelnienie wrzeciona membraną/, natomiast nie zaleca się ich stosowania w razie częstego otwierania i zamykania przepływu, z uwagi na ograniczoną żywotność membran. Czynnik przepływający przez zawór nie może posiadać zanieczyszczeń mechanicznych. Zawory te są zaakceptowane przez Polski Rejestr Statków (PRS).

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz

Złóż zapytanie ofertowe:
#ProduktIndeks produktuIlość
1)ZO  
Certyfikaty
Dotacje
Materiały na sprzedaż
25.05.2016
MASZYNY NA SPRZEDAŻ
16.05.2016

Fabryka Automatyki FACH S.A. posiada do sprzedania maszyny i urządzenia.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą - DO UPŁYNNIENIA


Aktualności
Fabryka Automatyki FACH S.A. wyróżniona Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego
16.09.2015

W dniu 30 sierpnia br. Fabryka Automatyki FACH S.A uczestniczyła w XX Śląskiej Gali Biznesu organizowanej przez Lożę Katowicką BCC.

Fach Eksporterem Roku!
22.11.2013

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich uhonorowało Fabrykę Automatyki Fach S.A. tytułem „Wybitny Eksporter Roku 2013”.

Fabryka Automatyki
"FACH" S.A.

ul. Stawowa 50
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Zobacz na mapie >>
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, najważniejszych wydarzeniach wpisz tutaj swojego e-maila i naciśnij zapisz.
Zawartość koszyka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij

  • RSS