TYP ZB-12

Budowa:

Zawór typu ZB-12 spełnia funkcje dwóch zaworów - zaworu bezpieczeństwa i zaworu zwrotnego.

Zawór bezpieczeństwa otwiera wypływ wody na zewnątrz przez otwór wylotowy, gdy ciśnienie w instalacji wzrośnie do wartości dopuszczalnej dla zaworu.

Zawór zwrotny, przez który woda wpływa do zbiornika, natomiast uniemożliwia jej wypływ ze zbiornika do instalacji zasilającej, w razie zaniku w niej ciśnienia.

Korpus zaworu wykonany jest z odkuwki mosiężnej, pokrętło i kaptur zaworu z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, membrana i uszczelka zaworu z gumy odpornej na działanie wody o temperaturze do 130°C, sprężyna zaworu zwrotnego ze stali nierdzewnej, sprężyna zaworu bezpieczeństwa ze stali zabezpieczonej przed korozja,elementy wewnętrzne - mosiądz.

Montaż:

Zawór należy montować na instalacji wodnej zasilającej ogrzewacz, zgodnie ze strzałka kierunku przepływu wody do ogrzewacza. Długość skręcenia zaworu z rura instalacji nie może przekraczać 9 mm.

Wylot wody z króćca lub z wylewki powinien być dobrze widoczny i tak położony, żeby wypływ gorącej wody nie narażał osób obsługujących. Wypływ wody w przewodu wylotowego powinien być swobodny; przewód powinien kończyć się nad wypływem odprowadzającym wodę lub lejkiem odpływowym.

Do zainstalowanego zaworu bezpieczeństwa powinien być dobry dostęp, a zawór oraz przewód wylotowy powinny być zabezpieczone przed zamarzaniem.

Przeznaczenie:

Membranowe zawory bezpieczeństwa ZB-12 przewidziane są do zabezpieczenia przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w zamkniętych zbiornikach wody, zwłaszcza dla instalacji centralnego ogrzewania oraz akumulacyjnych ogrzewaczy wody.

Obsługa:

Prawidłowe działanie zaworu bezpieczeństwa należy wykonać przy każdym uruchamianiu instalacji, a następnie rutynowo. W tym celu należy przekręcić kaptur tak, by nastąpił wypływ wody do przewodu odprowadzającego. Następnie przekręcić kaptur do powrotu w poprzednie położenie i docisnąć do korpusu. Jeżeli zawór nie zamknął szczelnie, należy czynność powtórzyć (przepłukać gniazdo zaworu). Jeżeli zawór nie otworzy (brak wycieku wody) lub nie zamyka należy zwrócić się do specjalisty uprawnionego do obsługi urządzeń ciśnieniowych.

Do pobrania:

  karta katalogowa ZB-12 w formacie pdf - pobierz

  kryteria rozpatrywania reklamacji format pdf - pobierz 

  instrukcja dot. kodyfikacji zaworów bezpieczeństwa format pdf - pobierz

Złóż zapytanie ofertowe:
#ProduktIndeks produktuIlość
1)ZB-12  
Certyfikaty
Dotacje
Certyfikacja CE
28.10.2017

Z prawdziwą przyjemnością informujemy Państwa, iż z sukcesem zakończyliśmy proces restrukturyzacji produkcji uzyskując ponowną certyfikację wytwórcy urządzeń ciśnieniowych, zaworów bezpieczeństwa typ Zb-4, Zb-8 i Zb-14 według dyrektywy PED Moduł D 2014/68/EU. Tym samym została potwierdzona możliwość nadawania naszym zaworom znaku CE, który jest konieczny do sprzedaży zaworów bezpieczeństwa na rynku Unii Europejskiej.

ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA TYP ZB CHRONIONE KOLEJNYM PATENTEM !
22.02.2017

Miło nam poinformować, że decyzją Urzędu Patentowego nr. P.410485, FABRYKA AUTOMATYKI "FACH" S.A. uzyskała patent na rozwiązania konstrukcyjne zaworów bezpieczeństwa typ ZB.

To jest już drugi patent po patencie nr. P.399960, którym objęta została ta grupa produktów.


Aktualności
Fabryka Automatyki FACH S.A. wyróżniona Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego
16.09.2015

W dniu 30 sierpnia br. Fabryka Automatyki FACH S.A uczestniczyła w XX Śląskiej Gali Biznesu organizowanej przez Lożę Katowicką BCC.

Zobacz też
30.05.2016| Samochody >
Fabryka Automatyki
"FACH" S.A.

ul. Stawowa 50
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Zobacz na mapie >>
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, najważniejszych wydarzeniach wpisz tutaj swojego e-maila i naciśnij zapisz.
Zawartość koszyka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij

  • RSS