TYP ZB-14

Budowa:

Korpus zaworu wykonany jest z odkuwki mosiężnej, pokrętło i kaptur z poliamidu wzmocnionego włóknem szklanym, membrana i uszczelka zaworu z gumy odpornej na działanie wody o temperaturze do 130°C, sprężyna zaworu zwrotnego ze stali nierdzewnej, sprężyna zaworu bezpieczeństwa ze stali zabezpieczonej przed korozją, elementy wewnętrzne – mosiądz.

Montaż:

Zawór bezpieczeństwa powinien być instalowany na przewodzie doprowadzającym zimną wodę do zbiornika. Zawór zaleca się instalować powyżej poziomu ciepłej wody w zbiorniku, aby przy czyszczeniu zaworu uniknąć opróżniania zbiornika. Zawór powinien być instalowany w takim położeniu, by króciec wylotowy (zrzutowy) nie był skierowany w górę – może być w położeniu osi od poziomego do pionowego w dół. Średnica wewnętrzna przewodu dopływowego nie może być mniejsza niż 15mm, nie może on być zamykany i nie mogą się na nim znajdować filtry i przewężenia.

Do króćca wylotowego zaworu (kierunek wylotu oznaczono strzałką na korpusie) można podłączyć przewód wylotowy (zrzutowy) o przekroju poprzecznym takim, jak króćca wylotowego zaworu. Przewód wylotowy powinien być ułożony ze spadkiem, posiadać najwyżej dwa łuki; długość przewodu najwyżej 2m. Wylot wody z króćca lub przewodu powinien być dobrze widoczny i tak położony, żeby wypływ gorącej wody nie narażał osób obsługujących.

Wypływ wody w przewodu wylotowego powinien być swobodny; przewód powinien kończyć się nad wypływem odprowadzającym wodę lub lejkiem odpływowym. Powierzchnia przekroju odprowadzającego powinna być co najmniej dwa razy większa od przekroju przewodu wylotowego. Do zainstalowanego zaworu bezpieczeństwa powinien być dobry dostęp, a zawór oraz przewód wylotowy powinny być zabezpieczone przed zamarzaniem.

Przeznaczenie:

Membranowe zawory bezpieczeństwa ZB-14 przewidziane są do zabezpieczenia przed nadmiernym wzrostem ciśnienia w zamkniętych zbiornikach wody, zwłaszcza dla instalacji centralnego ogrzewania oraz akumulacyjnych ogrzewaczy wody.

Obsługa:

Prawidłowe działanie zaworu bezpieczeństwa należy wykonać przy każdym uruchamianiu instalacji, a następnie rutynowo. W tym celu należy przekręcić kaptur tak, by nastąpił wypływ wody do przewodu odprowadzającego. Następnie przekręcić kaptur do powrotu w poprzednie położenie i docisnąć do korpusu. Jeżeli zawór nie zamknął szczelnie, należy czynność powtórzyć (przepłukać gniazdo zaworu). Jeżeli zawór nie otworzy (brak wycieku wody) lub nie zamyka należy zwrócić się do specjalisty uprawnionego do obsługi urządzeń ciśnieniowych.

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz

  kryteria rozpatrywania reklamacji format pdf - pobierz 

  instrukcja dot. kodyfikacji zaworów bezpieczeństwa format pdf - pobierz

  deklaracja zgodności CE format pdf - pobierz

Złóż zapytanie ofertowe:
#ProduktIndeks produktuIlość
1)ZB-14  
Certyfikaty
Dotacje
Zobacz też
30.05.2016| Samochody >
Fabryka Automatyki
"FACH" S.A.

ul. Stawowa 50
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Zobacz na mapie >>
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, najważniejszych wydarzeniach wpisz tutaj swojego e-maila i naciśnij zapisz.
Zawartość koszyka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij

  • RSS