ZE-1.6, ZE-3, ZE-4

Budowa:

Elektromagnetyczne zawory odcinające typu ZE wykonane są jako dwupołożeniowe, normalnie zamknięte (w stanie bezprądowym cewki elektromagnesu przelot jest zamknięty). Po włączeniu cewki do zasilania kotwica zaworu podnosi grzybek i otwiera przelot zaworu (zawory o działaniu bezpośrednim). Zawory nie posiadają możliwości ręcznego sterowania.

Korpusy zaworów wykonane są z odkuwek mosiężnych, pozostałe elementy ze stali nierdzewnych oraz stopów metali odpornych na korozję, uszczelki – z gumy odpornej na czynniki podane w tablicy z danymi technicznymi.

Montaż:

Zawór powinien być montowany w pozycji pionowej cewką elektromagnesu do góry, przy pomocy podstawki posiadającej dwa otwory. Zawory posiadają króćce przyłączeniowe w zależności od wykonania z gwintem zewnętrznym M przeznaczone są do przyłączenia rurek rozkielichowanych oraz króćce przyłączeniowe z gwintem rurowym. Przepływ czynnika musi przebiegać zgodnie ze strzałką umieszczoną na korpusie. W razie gdy czynnik jest zanieczyszczony jest elementami mogącymi uszkodzić element zamykający (grzybek) lub ograniczyć przepływ, przed zaworem należy umieścić filtr. Przewody elektryczne do zasilania cewki należy podłączyć do gniazda wtykowego Pg11 wg DIN 43650. Gniazdo wtykowe posiada zacisk ochronny, który należy podłączyć do obwodu ochronnego.

Przeznaczenie:

Elektromagnetyczne zawory odcinające (zaporowe) typu ZE przeznaczone są do otwierania i zamykania przepływu czynników w instalacjach hydraulicznych i pneumatycznych.

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz

Złóż zapytanie ofertowe:
#ProduktIndeks produktuIlość
1)ZE-1.6, ZE-3, ZE-4  
Certyfikaty
Dotacje
Zobacz też
30.05.2016| Samochody >
Fabryka Automatyki
"FACH" S.A.

ul. Stawowa 50
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Zobacz na mapie >>
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, najważniejszych wydarzeniach wpisz tutaj swojego e-maila i naciśnij zapisz.
Zawartość koszyka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij

  • RSS