TYP ZE

Konstrukcja:

Zawory elektromagnetyczne są normalnie zamknięte. Po włączeniu zasilania, cewka wytwarza pole magnetyczne które podnosi tłok i otwiera się przelot zaworu pozwalający na przepływ czynnika. Zawory te nie mogą być obsługiwane ręcznie. Korpus wykonany jest z kutego mosiądzu. Pozostałe elementy są wykonane ze stali nierdzewnej i odpornych na korozję stopów metali. Uszczelki wykonane są z gumy lub teflonu.

Montaż:

Zawór powinien być montowany w pozycji pionowej cewką elektromagnesu do góry, przy pomocy podstawki posiadającej dwa otwory Zawory posiadają króćce przyłączeniowe z gwintem zewnętrznym M12x1,5 przeznaczone są do przyłączania rurek rozkielichowanych o średnicy 6x1 lub do lutowania. Przepływ czynnika musi przebiegać zgodnie ze strzałką umieszczoną na korpusie. W razie, gdy czynnik zanieczyszczony jest elementami mogącymi uszkodzić element zamykający lub ograniczyć przepływ, przed zaworem należy umieścić filtr. Korpus (za wyjątkiem zaworów o niskim napięciu cewki) powinien być uziemiony.

Przeznaczenie:

Zawory elektromagnetyczne typu ZE-2, 5, ZE-3 i ZE-4 są zaworami przeznaczonymi do otwierania i zamykania przepływu czynników w instalacjach hydraulicznych i pneumatycznych. Zawory elektromagnetyczne mogą być wykorzystywane do czynników CFC, HCFC, HFC z wyjątkiem amoniaku (NH3).

Do sterowania zaworami mogą być użyte regulatory temperatury, oraz inne urządzenia elektryczne stosowane w automatycznych układach sterowania

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz

Certyfikaty
Dotacje
Certyfikacja CE
28.10.2017

Z prawdziwą przyjemnością informujemy Państwa, iż z sukcesem zakończyliśmy proces restrukturyzacji produkcji uzyskując ponowną certyfikację wytwórcy urządzeń ciśnieniowych, zaworów bezpieczeństwa typ Zb-4, Zb-8 i Zb-14 według dyrektywy PED Moduł D 2014/68/EU. Tym samym została potwierdzona możliwość nadawania naszym zaworom znaku CE, który jest konieczny do sprzedaży zaworów bezpieczeństwa na rynku Unii Europejskiej.

ZAWORY BEZPIECZEŃSTWA TYP ZB CHRONIONE KOLEJNYM PATENTEM !
22.02.2017

Miło nam poinformować, że decyzją Urzędu Patentowego nr. P.410485, FABRYKA AUTOMATYKI "FACH" S.A. uzyskała patent na rozwiązania konstrukcyjne zaworów bezpieczeństwa typ ZB.

To jest już drugi patent po patencie nr. P.399960, którym objęta została ta grupa produktów.


Aktualności
Fabryka Automatyki FACH S.A. wyróżniona Odznaką Honorową za zasługi dla województwa śląskiego
16.09.2015

W dniu 30 sierpnia br. Fabryka Automatyki FACH S.A uczestniczyła w XX Śląskiej Gali Biznesu organizowanej przez Lożę Katowicką BCC.

Zobacz też
30.05.2016| Samochody >
Fabryka Automatyki
"FACH" S.A.

ul. Stawowa 50
43-400 Cieszyn
woj. śląskie
Zobacz na mapie >>
Newsletter
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, najważniejszych wydarzeniach wpisz tutaj swojego e-maila i naciśnij zapisz.
Zawartość koszyka

Ta strona używa plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij

  • RSS