TYP ZE

Konstrukcja:

Zawory elektromagnetyczne są normalnie zamknięte. Po włączeniu zasilania, cewka wytwarza pole magnetyczne które podnosi tłok i otwiera się przelot zaworu pozwalający na przepływ czynnika. Zawory te nie mogą być obsługiwane ręcznie. Korpus wykonany jest z kutego mosiądzu. Pozostałe elementy są wykonane ze stali nierdzewnej i odpornych na korozję stopów metali. Uszczelki wykonane są z gumy lub teflonu.

Montaż:

Zawór powinien być montowany w pozycji pionowej cewką elektromagnesu do góry, przy pomocy podstawki posiadającej dwa otwory Zawory posiadają króćce przyłączeniowe z gwintem zewnętrznym M12x1,5 przeznaczone są do przyłączania rurek rozkielichowanych o średnicy 6x1 lub do lutowania. Przepływ czynnika musi przebiegać zgodnie ze strzałką umieszczoną na korpusie. W razie, gdy czynnik zanieczyszczony jest elementami mogącymi uszkodzić element zamykający lub ograniczyć przepływ, przed zaworem należy umieścić filtr. Korpus (za wyjątkiem zaworów o niskim napięciu cewki) powinien być uziemiony.

Przeznaczenie:

Zawory elektromagnetyczne typu ZE-2, 5, ZE-3 i ZE-4 są zaworami przeznaczonymi do otwierania i zamykania przepływu czynników w instalacjach hydraulicznych i pneumatycznych. Zawory elektromagnetyczne mogą być wykorzystywane do czynników CFC, HCFC, HFC z wyjątkiem amoniaku (NH3).

Do sterowania zaworami mogą być użyte regulatory temperatury, oraz inne urządzenia elektryczne stosowane w automatycznych układach sterowania

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz