Filtr LPG

Przeznaczenie:

Filtr fazy lotnej TYP FFL przeznaczony jest do instalacji sekwencyjnego wtrysku gazu w pojazdach samochodowych z silnikami benzynowymi.

Filtr jest umieszczony na magistrali pomiędzy reduktorem a wtryskiwaczami i ma za zadanie filtrować gaz LPG w fazie lotnej i gwarantować filtrowanie z dokładnością 8-10 mikrom zabezpieczając poprawne działanie delikatnych elementów wtryskiwaczy.

W zalezności od potrzeb w danym samochodzie filtr może obsługiwać pojedyncze wtryskiwacze lub szyny wtryskowe 2,3,4 sekcyjne.

Wykonanie i badanie:

Wprowadzony i stosowany w FACH S.A. system zarządzania jakością w zakresie projektowania i produkcji oparciu o normy EN-ISO 9001: 2000 gwarantuje, że filtry fazy lotnej typ FFL uzyskują i utrzymują w produkcji seryjnej założone i wymagane parametry odpowiadające warunkom Regulaminu EKG ONZ 67-01.

Budowa:

Filtr fazy lotnej TYP FFL jest filtrem rozbieralnym - wielokrotnego użycia, z wymiennym wkładem filtrującym - umożliwia rozebranie filtra i wymianę zanieczyszczonego wkładu podczas kolejnych przeglądów instalacji gazu w samochodzie. Częstość wymiany wkładu filtra związana jest z bardzo różną jakością i czystością gazu, który oferują stacje tankowania LPG. Jako nominalny czasookres kontroli filtra należy przyjąć 6 miesięcy.

Do podłączenia elastycznych przewodów gazowych na wlocie i wylocie filtra służą łączniki przewodów elastycznych wlutowane do pokryw filtra.

Zespół korpus filtra i zespół pokrywy górnej filtra wykonane z elementów stalowych lutowane lutami na bazie miedzi w piecach z atmosferą ochronną i zabezpieczone przed korozją galwanicznie powłoką cynkową.

Wykonana z brązu wkładka sprężysta ma za zadanie dociskać wkład filtrujący do uszczelki i pokrywy górnej filtra zapewniając szczelność i gwarantując przepływ gazu między wkładem filtrującym i pokrywą dolną w zespole korpusu filtra.

Uszczelka "O" 38 x 2, wykonana z gumy 70 NBR odporna - przebadana na zgodność z LPG gwarantująca zachowanie szczelności filtra w zakresie wymaganego ciśnienia i temperatury pracy.

Do zespołu korpusu założone kolejno części: wkładka sprężysta, wkład filtrujący WG 1006, uszczelka "O" 38 x 2, dociśnięte zespołem pokrywy górnej filtra i zabezpieczone pierścieniem osadczym sprężynującym W42.

Istnieje możliwość wykonania innych średnic końcówek wlotowych i wylotowych oraz zastosowanie wkładu filtrującego z innego materiału i innej zdolności filtracyjnej.

Do pobrania:

  karta katalogowa w formacie pdf - pobierz